blog

Koerte riided – kellele ja miks?

Koerad on elanud inimestega lähedalt koos juba aastatuhandeid ja nende unikaalne võime mõista ja luua lähedane suhe oma omanikuga on märkimisväärne. Mitmed koeraomanikud tänapäeval näevad oma koera pigem pereliikme, kui lihtsalt lemmikloomana. Koerale püütakse pakkuda ülimat mugavust ja kvaliteeti – parimast toidust kuni moodsaimate riieteni välja. Kuigi mitte iga lemmik naudib riiete kandmist, saavad paljud koeratõud kasu lisakaitsest, mida õigesti valitud kehakate pakub.

 

Miks koerale riided?

Lemmiklooma riietamisel või aksessuaaridega katmisel võib olla mitmeid eeliseid. Mõned on praktilisemat laadi, teised aga puhtalt esteetilised. Järgnevalt ongi välja toodud koeraomanike peamised põhjused oma lemmikute riietamiseks.

 • Soojus. Soe dressipluus või mantel aitab koeral püsida soojas ka kuiva, külma ja vihmase ilmaga. Väikesed ja lühikarvalised koerad kannatavad kõige rohkem madalate temperatuuride tõttu ja nemad saavad ka kõige rohkem kasu riiete soojusest ja kaitsest.
 • Puhtus. Kõik koerad veedavad oma aega väljas käies ja kui nad sealt naasevad, toovad nad endaga kaasa muda, pori ja õietolmu. Dressipluus või t-särk on sellisel juhul heaks lahenduseks, et aidata koera karvkate puhtana hoida ja vältida nii ka koera üleliigset pesemist.
 • Turvatunne. Koerad, kes kannatavad ärevushäirete all võivad leida liibuvatest dressipluusidest või t-särkidest palju mugavust ja heaolu. Lemmikud, kelle jaoks on raske taluda erinevaid valje helisid suurlinnas elades, äikesetormide või ilutulestiku hooajal, leiavad tihedalt keha ümber istuvate koerte riiete survest palju lohutust.
 • Kostüümid. Paljud koerte riided on disainitud nii, et neid oleks võimalik kanda ka mitmete tähtpäevade ajal. Näiteks on väga populaarne oma lemmikloom riietada jõuluvana või päkapiku kostüümi jõulude ajal ja mitmete filmitegelaste järgi või loomakostüümidesse Halloweeni tähistades.
 • Paariskostüümid. Riietada oma lemmik sarnasesse dressipluusi omanikuga või valida samasuguse mustriga aksessuaarid on tänapäeval kasvav trend ja paljud suured ettevõtted on selle moevooluga juba kaasa läinud.
 • Ilu. Vahest soovivad koeraomanikud oma lemmikut näha disainerriietes või ehtida neid omapäraste aksessuaaride nagu käelarätikud, lipsukesed ja lehvid kuna nad näevad nii armsad välja. Õigesti valitud komplektiga võib teie koerast saada isegi järgmine sotsiaalmeedia sensatsioon.
 • Staatus. Just nagu inimesed kannavad disainerriideid, et demonstreerida oma sotsiaalset staatust, nii on ka paljud koeraomanikud hakanud oma lemmikuid disainerriietega katma ja paljuski samal eesmärgil. Miks mitte hellitada oma lemmikloomi kallite disainer brändide toodetega, kui ise sama tehakse?

 

KAS SINU KOER ON SOBILIK KANDIDAAT KOERTERIIETE JA AKSESSUAARIDE KANDIMISEKS?

Kõige tavalisem “riietusese“ või aksessuaar, mida koer saab kanda on kaelarihm. Kaelarihmasid või trakse kannavad tänapäeval pea kõik koerad ja paljud modernsed koerad kellel on vägagi moetundlikud omanikud saavad endale lubada isegi kaelarihmasid, mis on valmistatud suurte disainer brändide poolt nagu Gucci või Louis Vuitton. Lisaks kaelarihmadele ja traksidele on tänapäeval oma lemmikule võimalik osta nii vihmamantleid, talvejopesid, veste, dressipluuse, t-särke, kaelarätte, bandanasid, mütse, hommikumantleid, pidžaamasid, kummikuid, sokke, lipse ja lehve ja palju igasuguseid muid põnevaid kostüüme ja aksessuaare. Pea kõike, mida loomaomanikud saavad osta endale, saavad nad soetada ka oma lemmikloomale.

 

Oma lemmiku riietamise peale mõeldes, peab koeraomanik endalt küsima, kas tema koera jaoks on riided ja aksessuaarid asjakohane mõte või mitte. Igal koeral on unikaalne iseloom ja see, milline on nende reaktsioon riiete kandmisele, on iga isendi puhul individuaalne. Mõned koerad armastavad riiete kandmist, samas kui mitmed lemmikud lihtsalt taluvad riiete kandmist armastusest oma omaniku vastu ja on ka neid koeri, kes tulihingeliselt vihkavad enda keha katmist. Kui koeraomanikud sunnivad oma lemmikuid riideid kandma, võivad nad sellega tekitada pigem kahju kui kasu. Märgid, et riiete kandmine tekitab sinu koeral stressi ja ärevust võivad avalduda ära jooksmisena, kükitamise või mitte liigutamisena, riiete seljast ära rebimisena jms.

 

Rahuliku meelega koerad, kellel on suur soov oma omanikule meele järele olla, võivad õige treeningu ja riiete tutvustamisega kohaneda ideega riiete kandmisest. Väikesed ja lühikese karvaga koerad on ideaalsed kandidaadid koerte moemaailmas, sest riided võivad neile pakkuda suurepärast kaitset külma ja märja eest ja panna neid ennast hästi tundma. Kui sa tahad, et ka sinu koer kannaks riideid, siis võta kogu ära harjumise ja õppimise protsessi aeglaselt ja mõistva suhtumisega.

 

KUIDAS ÕPETADA OMA KOERA RIIDEID KANDMA?

Võimalusel korral alusta koerteriiete tutvustamisega oma lemmikule juba kutsikaeas. Riietades oma koera juba väga varases eas, aktsepteerib koer mõtet palju kergemini, kuna kutsikas on niikuinii pidevas õppimises, tuleb riietega harjumine pigem loomulikult. Vanema koera puhul võib see protsess kujuneda katsumuseks, aga ka sellisel puhul on mõningaid nippe, mida jälgides on võimalik su lemmik harjutada mõttega riiete kandmisest.

 

Alusta millestki väikesest nagu näiteks kaelarätik. Kui sinu koer on harjunud kaelarihma kandmisega, peaks kaelarätiku aktsepteerimine tulema sinu koera jaoks pigem kergelt. Sellegipoolest ära kiirusta protsessi. Võimalusel kanna kõige pealt oma koera kaelarätti ise, et seal oleks juba tuttav lõhn sinu koera jaoks ees ootamas. Enne rätiku kaela sidumist, lase koeral mõnda aega seda lihtsalt nuusutada ja harjuda lõhnade ja tegumoega.

 

Esimesel päeval hoia kaelarätti pigem lühikest aega, mõned minutid ja premeeri maiustega millal iganes sinu lemmik kaelarätti kannab, et koeral tekiks positiivne side riiete kandmisega. Kui tundub, et sinu koeral pole mingeid negatiivseid emotsioone kaelaräti kandmisel, siis päev päevalt pikenda aega, mil see tal kaelas on, kuni sinu lemmik kannab kaelarätti päev läbi nagu professionaal.

Kui sinu lemmik tunneb ennast mugavalt kaelrätti kandes, kasuta sama meetodit tutvustades õhukest t-särki. Lõpuks peaks sinu koer järk-järgult olema võimeline kandma igasuguseid riideesemeid. Ajaga õpib sinu koer mitte ainult taluma riideid, vaid seostab seda mugavuse ja heaoluga. Kannatlikkus ja rohkelt maiuseid on võti, et see protsess toimima panna. On oluline arvestada ja aktsepteerida oma koera otsust, millise kiirusega ta võtab riiete kandmise idee vastu.

 

MIDA SILMAS PIDADA OMA KOERALE RIIDEID VALIDES?

Tänapäeva koerte moetööstus on pidevas kasvamises ja omanikel on palju alternatiive, mille vahel valida. Enne ostu sooritamist võiks siiski tähelepanu pöörata mõningatele küsimustele.

 • Milline on õige suurus? Koeratõud erinevad suuresti oma dimensioonidelt ja võib-olla pole parim lahendus osta riideese ainult tõugu silmas pidades. Selle asemel võta riideeseme valimisel aluseks kaks kõige tähtsamat näitajat – selja pikkus ja keha ümbermõõt. Esmalt, mõõda oma koera selja pikkus alustades kaela alaosast (sealt, kuhu rihm kinnituks) ja lõpeta saba juures. Järgmiseks, mõõda oma koera keha ümbermõõt kohe esijalgade tagant, kus see on kõige suurem. Tee kindlaks, et riideese, mille välja valisid vastaks nendele mõõtudele.
 • Kas riideese lubab koeral vabalt liikuda ja urineerida? Et tagada oma koera vaba liikumine, vali venivad materjalid nagu puuvill või spandex. Väldi villa, mis kipub olema mitte ainult piirav, aga ka nahka ärritav. Lisaks pöörake tähelepanu riideeseme lõikele, et see ei takistaks koeral vabalt urineerimast. Üldiselt on see rohkem isaste koerte probleem, nii et kontrollige piisava kõhualuse vaba ruumi olemasolu.
 • Kas riideese on reguleeritav? See on oluline kaalutlus, eriti kui ostetakse riideid noorele koerale, kes on veel kasvueas. Isegi täiskasvanud koerad võivad oma suuruses muutuda, kui nad kaotavad kaalu või võtavad kaalus juurde. Et olla kindel, et riideese ei muutuks ei liiga suureks ega liiga kitsaks, vali toode, mida on pingutuskummi abil võimalik reguleerida mitmetest asukohtadest.
 • Kas riideese on turvaline sinu lemmikule? Dekoratiivelemendid nagu näiteks nööbid, litrid ja kivikesed võivad muuta ühe riideeseme erakordselt glamuurseks, aga tuleb silmas pidada ka seda, et iga eemaldatav element võib koera suhu sattudes põhjustada lämbumist. Kui koer on närviline ja stressis, on nad kõige tõenäolisemalt valmis midagi närima ja hammustama, mis iganes nad kätte saavad. Kui su koeral on ligipääs nööbile või kivikesele, mis asub ta riideeseme peal, võib ta selle kergesti ära tõmmata ja alla neelata. Kui omanikul pole võimalik pidevalt oma lemmiku üle järelvalvet pidada, tuleks kaaluda riideeset, mis on tehtud ainult kangast.

 

Ostes oma koerale riideid, võib see olla hea viis näidata armastust oma lemmiku vastu. Valides kõrge kvaliteediga riideesemed, võid sa talle pakkuda parimat kaitset külma, tuule ja vihma eest. Sellega garanteerite, et sina ja su lemmik saate aega veeta ükskõik kus ja ükskõik, mis tingimustel. Kui sa ei ole kindel, kust alustada, võta lahti meie koerte riiete kataloog ja alusta koerte moetrendide sirvimisega JDPUPSis.

Nothing Found

Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.

sulge
Alusta tippimist, et näha otsitavaid tooteid.

Ostukorv

sulge

Login

sulge
Scroll To Top